In News

W SOBOTĘ (13 lutego) w Punte Arenas w Chile, odbyła się ceremonia otwarcia Patagonian Expedition Race ekstremalnego wyścigu na dystansie niespełna tysiąca kilometrów do pokonania przez śmiałków w dziesięć dni.

Nasza druzyna Spirit of Poland występuje w czteroosobowym składzie: Kapitan – Rafał Nowakowski, Agnieszka Dziadosz, Krystian Mokrycki i Paweł Mateńczuk. Wspomagają ich Paweł Pacholski i Jerzy Ciszewski.

W niedzielę (14 lutego) odbędą się obowiązkowe dla wszystkich uczestników testy mające na celu, sprawdzenie umiejętności kajakowych i wspinaczkowych. Te elementy będą obowiązkową częścią tego wyścigu.

Podczas swojego wystąpienia dyr wyścigu Stiepan Pavicic stwierdził, iż część trasy kajakowej będzie wiodła śladami Ferdynanda Magellana. Cała trasa tegorocznego wyścigu zostanie ogłoszona na 24 godziny przed rozpoczęciem imprezy.

Start do wyścigu przewidziany jest na godzinę 6 rano we wtorek (16 lutego) Wtedy też rozpocznie się prawdziwa rywalizacja pomiędzy dwudziestoma zespołami z całego świata. W jednym z zespołów startuje Polak w gronie trzech reprezentantów Kanady.

Jak mówi Kapitan naszego zespołu – Rafał Nowakowski – prawdziwy wyścig zacznie się dopiero trzeciego dnia. Wtedy zacznie działać na wszystkich uczestników, pogłębiające się zmęczenie. Jedni zdołają zapanować nad tym stenem inni nie. Wtedy też będzie to walka nie wytrenowanych mięśni, ale prawdziwych charakterów.

Leave a Comment