Contestants

„Spirit of Poland” – to, drużyna mająca odpowiednią wiedzę i doświadczenie oraz wysokie predyspozycje umożliwiające udział w tego rodzaju wyścigu.

Rafał
Rafał pochodzi z Sochaczewa. Sport towarzyszył mu od najmłodszych lat i zdominował jego wszelkie życiowe plany. Rozpierająca energia i siła fizyczna spowodowały, że spełniał się on doskonale w trójboju siłowym. Na treningach kierował się zasadami Joe Weidera (twórcy światowych zawodów kulturystycznych). Najważniejsza jego zdaniem zasada to „słuchać własnego organizmu”.

Motto Rafała

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać” -Walt Disney

Agnieszka
Agnieszka pochodzi z małej miejscowości Gózd Lipiński w woj. lubelskim. Od najmłodszych lat wykazywała duże uzdolnienia sportowe i uczestniczyła w szeregu zawodach sportowych, głównie w konkurencjach lekkoatletycznych.

Motto Agnieszki

„Tylko niemożliwe jest warte wysiłku.” - Jeanette Winterson

Naval
„Jest takie pragnienie, że woda smakuje jak wino, a wafel z pasztetem jest wstanie napełnić żołądek na cały dzień… Organizm mówi, że ma wszystkiego dosyć, a sumienie dyszy patrząc na obolałe nogi które już nie chcą dalej iść.
Po skromnym posiłku i chwili odsapnięcia nadchodzi satysfakcja z wykonanej roboty, przebytych kilometrów. I… Idzie się dalej, choć płaska prosta zdaje się być jak pod górkę…”

„Przetrwać Belize” - NAVAL

Krystian
Krystian pochodzi z Polanicy Zdrój, małej miejscowości w Kotlinie Kłodzkiej. Od najmłodszych lat kochał góry i sport. W wieku 14 lat zaczął trenować boks, zdobył tytuł Mistrza Dolnego Śląska.

Chęć wystartowania w Patagonian Expedition Race zakiełkowała już dawno w jego głowie. Teraz Krystian będzie mógł podjąć to wyzwanie i zrealizować swój kolejny cel.

700 KM. 4-OSOBOWA DRUŻYNA. BIEG, ROWER, KAJAK.

Spirit Of Poland – Patagonian Expedition Race 2016
THE LAST WILD RACE

Motto Rafała:

Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać” 

Walt Disney

Rafał

Rafał pochodzi z Sochaczewa. Sport towarzyszył mu od najmłodszych lat i zdominował jego wszelkie życiowe plany. Rozpierająca energia i siła fizyczna spowodowały, że spełniał się on doskonale w trójboju siłowym. Na treningach kierował się zasadami Joe Weidera (twórcy światowych zawodów kulturystycznych). Najważniejsza jego zdaniem zasada to „słuchać własnego organizmu”.

Jako osiemnastoletni chłopak Rafał służył w batalionie powietrznodesantowym w Bielsku – Białej. Później w pododdziałach Antyterrorystycznych w Nadwiślańskich Jednostkach Wojskowych. Na służbie odbył wiele specjalistycznych szkoleń oraz zdobył uprawnienia instruktorskie z ratownictwa wysokościowego oraz Instruktora Spadochronowego kl. III. Dzięki konsekwencji w działaniu Rafał osiągnął kolejny swój cel. W 1998r. wstąpił do JW. „GROM”. Jak sam mówi: Służba w GROMie to było to!

W późniejszych latach Rafał rozwijał swoje umiejętności spadochronowe. Uzyskał tytuł Tandem Pilota oraz Instruktora AFF (Accelerated Free Fall). Jednocześnie rozpoczął przygodę w cywilnej strefie Aeroklubu Warszawskiego.

Po trzech latach pracy jako instruktor spadochronowy, przyszedł czas na kolejne wyzwania. Rafał zajął się maratonami i triathlonami – HALF IRONMAN. Cały czas trenuje i doskonali swoje umiejętności, bo jak twierdzi jeszcze nie osiągnął satysfakcjonującego wyniku, dlatego uparcie dąży do celu.

Kilka lat temu zainspirował go kanał Discovery i wyścig Echo Challenge, gdzie drużyny pokonują trudny teren, używając różnorakich sposobów na przemieszczanie i środków transportu. Zaczynając od trekkingu, poprzez jazdę konną, rowerową, a kończąc na kajaku. Dystans do pokonania to ok. 600 – 800km i ciągle zmieniające się warunki pogodowe, utrudniające ukończenie zadania. Ten wyścig bardzo zainspirował Rafała. W 2013 roku odbyła się edycja podobnego przedsięwzięcia o nazwie PATAGONIAN EXPEDITION RACE. Jak się okazało do tej pory żadna polska ekipa nie podjęła się tego wyzwania. Dlatego marzeniem Rafała jest zaprezentowanie polskiej drużyny Spirit of Poland na arenie międzynarodowej i start w wyścigu PATAGONIAN EXPEDITION RACE 2016.

Motto Agnieszki:

„Tylko niemożliwe jest warte wysiłku.”

Jeanette Winterson

Agnieszka

Agnieszka pochodzi z małej miejscowości Gózd Lipiński w woj. lubelskim. Od najmłodszych lat wykazywała duże uzdolnienia sportowe i uczestniczyła w szeregu zawodów sportowych, głównie w konkurencjach lekkoatletycznych.

Po ukończeniu liceum, w 2000 roku zdała egzamin do Szkoły Chorążych i została żołnierzem.

W 2009 roku ukończyła studia pedagogiczne w Akademii Podlaskiej. Jej talent sportowy został dostrzeżony przez przełożonych i instruktorów sportowych, którzy przekonali ją do treningów biegowych. W krótkim czasie stała się reprezentantem Wojska Polskiego w biegach na orientację oraz radioorientację, kilkukrotnie zdobywając mistrzostwo Wojska Polskiego w tych konkurencjach. Regularnie bierze udział w biegach masowych na różnych dystansach, od 5 km, do maratonów włącznie.

Od kilku lat pasjonuje się spadochroniarstwem, ukończyła kurs AFF (Accelerated Free Fall).

Krystian

Krystian pochodzi z Polanicy Zdrój, małej miejscowości w Kotlinie Kłodzkiej. Od najmłodszych lat kochał góry i sport. W wieku 14 lat zaczął trenować boks, zdobył tytuł Mistrza Dolnego Śląska.

Czas dzieli między sport i góry, uwielbia poza trasową, ekstremalną jazdę na nartach oraz wspinaczkę latem. Wspinał się w Alpach, Pirenejach, Tatrach Słowackich i Polskich. W 2014r. zdobył Glossglocker, najwyższy szczyt Alp Austriackich. Góry są dla niego bardzo ważne dlatego też od 1999 roku jest ratownikiem górskim grupy Wałbrzysko Kłodzkiej GOPR. Jest instruktorem narciarstwa oraz wspinaczki.

Latem natomiast skacze na spadochronie. Umiejętności te wykorzystuje w swojej pracy zawodowej, która jest spełnieniem jego marzeń z młodzieńczych lat. Kolejną jego pasją są biegi górskie: przebiegł dwukrotnie maraton Gór Stołowych, a w 2014 roku zajął drugie miejsce na Międzynarodowych Zawodach w Ratownictwie Górskim w Czechach. Startował w skitourowym Pucharze Polski. Brał udział w Lion Winter Challenge w Kotlinie Kłodzkiej.

Chęć wystartowania w Patagonian Expedition Race zakiełkowała już dawno w jego głowie. Teraz Krystian będzie mógł podjąć to wyzwanie i zrealizować swój kolejny cel.

Media Team

Paweł
Paweł „Shaggy” pochodzi z Warki. Od zawsze interesował się problematyką Sił Zbrojnycha w szczególności sposobami komunikacji na odległość, od tych archaicznych metod jak Kod Morse’a a kończąc na nowoczesnej łączności satelitarnej.
Jerzy Ciszewski
Jerzy Ciszewski to wybitny
ekspert Public Relations
Wolontariusz w fundacji
Sprzymierzeni z GROM
Mentor&Couch.

Motto Pawła:

„Odważny, to nie ten kto się nie boi, ale ten który wie, że istnieją rzeczy ważniejsze niż strach”.

J.N. Hollingworth

Paweł

Paweł „Shaggy” pochodzi z Warki. Od zawsze interesował się problematyką Sił Zbrojnycha w szczególności sposobami komunikacji na odległość, od tych archaicznych metod jak Kod Morse’a a kończąc na nowoczesnej łączności satelitarnej.

W szkole średniej należał do Ligi Obrony Kraju i szybko jego pasją stało się strzelectwo sportowe, które z sukcesami trenował przez kilka lat. W tym samym czasie zainteresował się fotografią. Pierwszą ciemnię fotograficzną zorganizował we własnej piwnicy a przywieziony z zawodów strzeleckich w Moskwie, za niebagatelną na tamte czasy sumę 60 Rubli, powiększalnik był jego prawdziwą dumą. Od tamtej pory aparat stał się towarzyszem każdej podróży co spowodowało, że szybko stał się dyżurnym dokumentalistą wszelkich wyjazdów i uroczystości.

Jako 22-latek postanowił związać swoje życie ze sportem i został studentem warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Sportowa pasja związana ze strzelectwem, a trochę i przypadek sprawiły, że w 1994 r. wstąpił do Jednostki Wojskowej „GROM”, z którą związał swoje życie na kolejnych 18 lat, przechodząc niemal wszystkie poziomy w strukturach Jednostki.

GROM dał mu nie tylko możliwość rozwijania młodzieńczych pasji ale także ukształtował jako człowieka. To tam wartości takie jak praca w zespole i odpowiedzialność za drugiego człowieka nabrały dla niego innego wymiaru i znaczenia. Jak sam mówi „to, kim teraz jestem zawdzięczam ludziom, których spotkałem w Jednostce”. W trakcie wieloletniej służby odbył szereg specjalistycznych szkoleń kursów, w trakcie których zdobył min. uprawnienia Skoczka Spadochronowego Wojsk Powietrzno- Desantowych, Instruktora Strzelectwa Sportowego, Instruktora Narciarstwa oraz Wspinaczki Skałkowej. Dzięki pracy w Jednostce odwiedził takie zakątki świata, do których jako cywili nigdy by nie dotarł.

Shaggy do dziś nie tylko rozwija swoje pasje sportowe i fotograficzne, ale również podejmuje nowe wyzwania, od kilku lat regularnie trenuje jeździectwo. W wolnych chwilach ucieka w Bieszczady, gdzie oddaje się długim samotnym wędrówkom.

Zaproszenie do drużyny Spirit of Poland w wyścigu PATAGONIAN EXPEDITION RACE 2016 przyjął bez wahania i potraktował jako nowe wyzwanie. Shaggy będzie członkiem Media Team odpowiedzialnym za dokumentację foto i wideo polskiego zespołu uczestniczącego w wyścigu.

Jerzy Ciszewski

Jerzy Ciszewski to wybitny ekspert Public Relations.
Wolontariusz w fundacji Sprzymierzeni z GROM.
Mentor&Couch.